Intrattenimento

Free Mc's - Ju lumte goja (Official Video 4K)

Instagram: arkivashqip
Facebook: ArkivaShqip
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Klarinetë: Bardhi Naka
Video: Cinefocus GT
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/ju-lumte-goja-single/1514655423?ls=1
Spotify: open.spotify.com/album/3if5Hz9lBJ7L2QS6GU3OS0
Deezer: www.deezer.com/en/album/149789762

Teksti:
Genti (refren):
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t' gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Këngët edhe vallet nëpër shekuj mbetën,
të largojnë hallet e të na shtojnë jetën!
Kush e bëri këngën i bekuar qoftë,
e kush këndoi, zemra i këndoftë!
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Historinë e shkruan këngët,
me këngë djepi u rrita,
se në këngë i kemi rrënjët,
aty ku jeton tradita.
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Se na çelet zemra si çel trëndafili,
e ta marrim këngën ku ia thotë bilbili.
Malet të gjëmojnë, fushat e livadhet,
e ta hedhim vallen ku lozin sorkadhet.
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
Këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Ashtu si mjalti në hoje,
janë vallet edhe këngët,
kush këndon i lumtë goja,
kush kërcen i lumshin këmbët!
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!

Commenti 

 1. LOLA YMERAJ

  LOLA YMERAJ

  3 giorni fa

  👏👏👏👏

 2. Ermal myrtaj

  Ermal myrtaj

  3 giorni fa

  Shume e bukure kenga u kendofte zemra e çuna sukesese te metejshme

 3. Yzedin Behari

  Yzedin Behari

  3 giorni fa

  Shume bukr ju lumt goja respekt Bardhi Naka

 4. kledi kledi

  kledi kledi

  3 giorni fa

  Bravo cuna..ku ndodhet ky vend i klipit.shume vend i bukur.

 5. Mynevere Cela

  Mynevere Cela

  3 giorni fa

  Ju lumte goja 🔥🔥🔥🔥jeni flak fare

 6. Albania Ilirian

  Albania Ilirian

  3 giorni fa

  Rrofte kombi shqipetar nga presheva deri ne cameri . bashkim kombetar do ishte krenaria me e madhe e 10 milion shqipetarve ne keto troje.🇦🇱💪

 7. Aferdita jazaj

  Aferdita jazaj

  3 giorni fa

  Me kete keng persh gjithbmiqet e mi te shtrejt me fb resp

 8. Matilda shehu

  Matilda shehu

  3 giorni fa

  👏🏻👏🏻

 9. Manjola Braho

  Manjola Braho

  3 giorni fa

  Suksese

 10. Fato Veliu

  Fato Veliu

  3 giorni fa

  Ju lumt goja o artista qe na kenaqet me keto kenge te bukura

 11. Vasileios Kakosaios

  Vasileios Kakosaios

  3 giorni fa

  Livadia e bukur

 12. Frederik Henaj

  Frederik Henaj

  3 giorni fa

  Ju lumte goja

 13. Nevila Kapo

  Nevila Kapo

  3 giorni fa

  Bravo free ce

 14. nazmi curri

  nazmi curri

  3 giorni fa

  E bukur

 15. shkelzen dema

  shkelzen dema

  3 giorni fa

  ku qenka ky vendi shume I bukur

 16. Dhurata Dora

  Dhurata Dora

  3 giorni fa

  Ku ndodhet ky vendi kaq i bukur ?

 17. skul123 skul123

  skul123 skul123

  4 giorni fa

  orea pedhja jeni me te miret👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏

 18. Vera Lazaj

  Vera Lazaj

  4 giorni fa

  Yje te tre me te miret rsp

 19. M M

  M M

  4 giorni fa

  Bravo Vlora

 20. Mirela Ibrahimi

  Mirela Ibrahimi

  4 giorni fa

  Keta studio Cinefocus jane shqiptare dhe eshte me e mira ne tere greqine,keta djemte e fierit me te miret ne tere greqine e shqiperine bashjke,e ku mos dali kaq e bukur kenga, lumsi ne qe ju kemi

 21. Vasil Konini

  Vasil Konini

  4 giorni fa

  Bravo cuna

 22. Eltjon Rrapaj

  Eltjon Rrapaj

  4 giorni fa

  Jeni te medhenj 👏👏lagjia

 23. ΑΝΤΡΙΑΤΙΚ ΛΑΝ.

  ΑΝΤΡΙΑΤΙΚ ΛΑΝ.

  4 giorni fa

  Bravoo!

 24. Qazim Trimi

  Qazim Trimi

  4 giorni fa

  Ah re Gentian Llanaj, Embelsia zerit tend ja kalon dhe mjaltiti

 25. Imeldi Pasho

  Imeldi Pasho

  4 giorni fa

  Respeke per ju 👏👏👏

 26. Arzika Tushaj

  Arzika Tushaj

  4 giorni fa

  Bravo bravo bravo ragazzi 🙌🙌🙌🙌👏👏👏👏👏

 27. nadia cela

  nadia cela

  4 giorni fa

  Si gjithmon m tmiret 😍😍😍😍😍😍 ,,,kemget tuaja jane ilacet 😘😘

 28. Elson Sula

  Elson Sula

  4 giorni fa

  Bravo jeni te pa pare suksese 👏👏👏👏👏👏

 29. Enkeljada Mollaymeri

  Enkeljada Mollaymeri

  4 giorni fa

  fantastike kenga..suksese..⭐⭐

 30. Angela Bianca

  Angela Bianca

  4 giorni fa

  Un jam kurioze vetem ku esht ky vendi???

 31. Λέλα

  Λέλα

  4 giorni fa

  Bravo 👏👏👏👏👏

 32. Tonney Aliu

  Tonney Aliu

  4 giorni fa

  Shqiperi nena e Kosoves, Pershendetje na Prishtina, Ju du krejt Shqipeve ngado qe jan ❤️👬👬.!

 33. xhoni bravo

  xhoni bravo

  4 giorni fa

  ECC FIERIIII ❤️❤️❤️

 34. Rea Jances

  Rea Jances

  4 giorni fa

  😍😍

 35. ANXHELIANO VELKAJ

  ANXHELIANO VELKAJ

  4 giorni fa

  Ju lumt goja cuna

 36. Arenc Habilaj

  Arenc Habilaj

  4 giorni fa

  Ju kendoft shpirti gjith jeten o cuna hallall e paci qunshtin e nenes

 37. gersi shabani

  gersi shabani

  4 giorni fa

  BRAVO SUKSESE 👏👏

 38. Xhevaire Menkshi

  Xhevaire Menkshi

  4 giorni fa

  Zemra u kendofte 🙏🌟🌟🌟🌟🌟🌟👌❤️

 39. Sknb Smbbs

  Sknb Smbbs

  4 giorni fa

  Bravo cuna. Kujt I pelqen kjo kenge like👍

 40. Xhuli Camaj

  Xhuli Camaj

  4 giorni fa

  Fantastic 👏

 41. Zamira belaj

  Zamira belaj

  4 giorni fa

  💃🔮💃🔮💃🔮🧿💃🧿💃🧿💃🧿💃🧿💃💫🔮💫🔮💫🔮💃🧿💃🧿💦💃💦ebukur shum cuna

 42. Vjollca Shehaj

  Vjollca Shehaj

  4 giorni fa

  Ju lumte goja o cuna e ju gezofte zemra e shpirti gjithmone! Jeni shume bravo, ma kenaqni me kenget tuaja!

 43. Viron Alushaj

  Viron Alushaj

  4 giorni fa

  Bravo!!!!

 44. Guri Bogdani

  Guri Bogdani

  4 giorni fa

  Well done from UK

 45. Miri Mprakai

  Miri Mprakai

  4 giorni fa

  Shum bukur ne livadia kria

 46. Kristo Poci

  Kristo Poci

  4 giorni fa

  Bravo 👍👍👍👍👍👍

 47. Eva Bengu

  Eva Bengu

  4 giorni fa

  Shume kenge e bukur ... ku eshte realizuar videoklipi ne cfare vendi

 48. Teuta Nikaj

  Teuta Nikaj

  4 giorni fa

  Ju lumte goje edhe juve shume kenge e bukur super😍😍😍😍

 49. Xheni Halipaj

  Xheni Halipaj

  4 giorni fa

  Bravo

 50. luli pashaj

  luli pashaj

  4 giorni fa

  Bravooo 👏👏👏👏

 51. Hotel Kurativ Fatos Muca

  Hotel Kurativ Fatos Muca

  4 giorni fa

  Ju kendofte zemra dhe shpirti gjithmon artista jeni me te miret🔥🔥🔥🇦🇱🇦🇱🇦🇱🔥

 52. yani 2020

  yani 2020

  4 giorni fa

  Super

 53. Armando Mandi

  Armando Mandi

  4 giorni fa

  Bravo djema Ju kendofte zemra

 54. Endrit Xhemaj

  Endrit Xhemaj

  4 giorni fa

  Super song..congratulations boys !!

 55. Bushi Kanani

  Bushi Kanani

  4 giorni fa

  Ju lumtë goja suksese👏👏👏👏😍😍😍😍

 56. Romeo Imeraj

  Romeo Imeraj

  4 giorni fa

  E ju lumt gojaaa zjarrr🔥🔥🔥💯💯 HITI 2020💯😉

 57. Endri Ndoni

  Endri Ndoni

  4 giorni fa

  Super keng djema

 58. Faire Demaj

  Faire Demaj

  4 giorni fa

  Bukur

 59. Football News

  Football News

  4 giorni fa

  E ju lumte goja 🔥

 60. Tina Metushi

  Tina Metushi

  4 giorni fa

  Super Kenge Ju Lumte Goja

 61. Xheni Doko

  Xheni Doko

  4 giorni fa

  Na kenaqet shpirtin

 62. Skerdi Sadedinaj

  Skerdi Sadedinaj

  4 giorni fa

  Bravo cuna ju kendoft zemra........ super keng

 63. paraskevi bodeci

  paraskevi bodeci

  4 giorni fa

  ca vendi te shqipris eshte kenga qe keni bere eshte vendi i bukur shum

  • Flamy Plays

   Flamy Plays

   4 giorni fa

   Eshte ne Greqi,Livadeia !!

 64. Kasem Hamzollari

  Kasem Hamzollari

  4 giorni fa

  Bravo

 65. Arjon uk

  Arjon uk

  4 giorni fa

  bravo cuna

 66. Ortiano Aliaj

  Ortiano Aliaj

  4 giorni fa

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 67. Ronild Progonati

  Ronild Progonati

  4 giorni fa

  Super video bravo

 68. Elissa Troka

  Elissa Troka

  4 giorni fa

  Kenga qe do degjohet m shum n dasmat e kesaj vere😍😍😍😍😍❤

 69. majlinda Deneku

  majlinda Deneku

  4 giorni fa

  Suksese 😍😍😘😘

 70. Desi Ismaili

  Desi Ismaili

  4 giorni fa

  Ju lumte goja 👑👑👑👑🌹

 71. admin admin

  admin admin

  4 giorni fa

  Ju lumt goja edhe juve👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 72. Φίλιππος Σέριφις

  Φίλιππος Σέριφις

  4 giorni fa

  Kenge sh e bukur kuptimplote she gjithashtu ritmike bravo cunat e Fierit 👍🎶🎵🎶🎵🎶🎵

 73. Mikel Zogu

  Mikel Zogu

  4 giorni fa

  ❤️♥️❤️🥂🥂🥂🍾🍾🍾

 74. megisa hodaj

  megisa hodaj

  4 giorni fa

  Shum këng e bukur 👏👏👏🙏.

 75. illyrians

  illyrians

  4 giorni fa

  Numero uno jeni cuna. Pershendetje nga australia

 76. Sofia Sfeci

  Sofia Sfeci

  4 giorni fa

  Ju lumte Goja

 77. gameing tv

  gameing tv

  4 giorni fa

  😉😉😉🤗😍

 78. Donika Pasho

  Donika Pasho

  4 giorni fa

  Edhe ju ju lumte goja dhe kendofshi gjithmon se na largoni streset .... jeni te mrekullueshem

 79. Giulia giuliana

  Giulia giuliana

  4 giorni fa

  Hahaha Po ja kendini vetes kete kenge shum bukur 👏👏👏

 80. Veliko Agalliu

  Veliko Agalliu

  4 giorni fa

  Suksese !

Il prossimo